fbpx
Oblik

1.června 2022 znovu otevíráme Statek Oblík!

Plánujete svatbu? Určitě se nám ozvěte a prožijte ten nejromantičtější den vašeho života u nás!

Svatby u nás

Co zažijete

Piknik v přírodě

Výšlap na Oblík, který vzbuzoval zájem našich předků již od pravěku, si můžete zpříjemnit piknikem na samém vrcholu kopce. Rádi vám připravíme balíček dobrot přímo na míru, abychom si byli jistí, že vám u nás opravdu nic nechybí.

Cena jednoho koše pro 4 osoby je 2 500 CZK a připravujeme ho ve 2 variantách – Fresh a Classic. Objednávku piknikových košů prosím dělejte minimálně 24 hodin předem přímo na recepci statku.

Krmení zvířátek aneb stát se na chvíli bačou

Pokud vás zajímá, jak vypadá takový den na statku, můžete při práci pomoci přímo našemu bačovi. Společně s ním tak můžete naše zvířátka nakrmit, dozvědět se, jak se na pastvinách přehání stádo ovcí nebo si rovnou vyzkoušet kydání.
Pro malé děti probíhá krmení v hloučku 3-4 oveček 1x denně v 10:00, tak aby Vaše malé ratolesti naše zvědavé ovečky nevyplašili. Pro krmení koníků se domluvte s námi jakou laskominou je můžete potěšit nebo Vám jí přímo dáme, tak abyste byli Vy i koníci spokojení. Stačí, když se na jednotlivé aktivity nahlásíte předem přímo na recepci statku a zapůjčíme Vám i farmářské holínky.

Ochutnejte skvělá česká vína nebo si vyrobte vlastní sýr

Pokud si budete chtít po celém dni v klidu posedět u skleničky dobrého vína, máme pro vás připravený výběrový lístek českých vín, které Vám rádi představíme. Pro zvídavé osoby můžeme zařídit osobní prohlídku vinařství Třebívlice, které zpracovává vinnou révu z našich vinic na Oblíku a kde Vám během prohlídky zajistí nejen výklad o výrobě a vinařské tradici, ale zároveň i ochutnávku jednotlivých odrůd. 
K vínu patří sýr a jeho výrobu Vám můžeme přiblížit prohlídkou sýrárny nebo během kurzu výroby čerstvých sýrů společně s naší Maruškou, tak abyste si tento zážitek mohli zopakovat ve Vašem domově.

Výroba sýrů stojí 1 500 CZK na 1 osobu. Objednávku workshopu dělejte, prosím, minimálně 24 hodin předem přímo na recepci statku.

Půjčovna kol nebo nordic walking

Projížďka na kole nebo výšlap s holemi na nordic walking nádhernou přírodou Českého středohoří v okolí Oblíku vám pomůže vyčistit si hlavu a načerpat novou energii. Pokud se rozhodnete pro rodinný výlet s celou rodinou nebo jen chcete pobyt u nás strávit aktivně a sportovat, určitě si vyberete ze široké škály stezek v našem okolí.

Pronájem kola na 1 den stojí 250 CZK pro dospělého člověka a 150 CZK pro dítě.

Spaní pod širým nebem

Pokud milujete hvězdnou oblohu stejně tak jako my, můžete si u nás zapůjčit spacák i karimatku a vyrazit vstříc pořádnému dobrodružství! Stačí, kdy nám zapůjčení nahlásíte 1 den předem na recepci.

Zapůjčení spacák, karimatky a batůžku stojí 300 CZK.

Naučná stezka hrou

Statek leží na pomezí národní přírodní rezervace Oblík, kde narazíte na mnoho vzácných druhů rostlin, brouků i motýlů. Po cestě ze statku můžete projít krásnou naučnou stezkou a dozvědět se více o místní přírodě.

Pro více informací se ptejte na recepci.

BBQ a kurzy vaření

Nádvoří našeho statku zdobí velkorysý zahradní gril, který můžete využít kdykoli během dne. Abyste si nemuseli dělat starosti s nákupem potravin a mohli se soustředit na to podstatné, připravili jsme pro vás 4 druhy grilovacích balíčků plné kvalitních surovin. Balíčky si u nás můžete objednat alespoň 3 dny předem.

Pokud se chcete naučit přípravu steaků přímo od šéfkuchaře, přihlašte se na náš kurz grilování. Maximální počet na jednu skupinu je 6 osob.

Bazén, brouzdaliště a posilovna

Cestujete-li k nám v teplých letních měsících, určitě vás potěší venkovní bazén, který je k dispozici pro všechny naše hosty od 8:00 do 20:00. Součástí bazénu je také brouzdaliště, které jistě potěší rodiče s malými dětmi.

Pokud se rádi udržujete v kondici i během dovolené, můžete využít naší posilovny, která je otevřená od 9:00 do 21:00.

Hlídání dětí a ponytracking

Najdete u nás také království pro vaše děti. Při zařizování dětského koutku jsme si dali opravdu záležet, protože víme, že každý rodič potřebuje občas pořádný odpočinek. K dispozici máme koutek na malování, teepee, dětský stolní fotbal, suchý bazén s míčky a spoustu panenek nebo plyšových zvířátek.

Na statku máme také poníky, s nimiž se můžou vaše děti projít nebo si rovnou vyzkoušet sedět v sedle. Cena za 1 h je 300 CZK.

Rádi pro vás zařídíme také hlídání dětí. Pro více informací se ptejte přímo na recepci statku.

 

Výlety po okolí

V okolí statku se nachází spousta krásných míst, která určitě stojí za vidění. Nevynechejte zámek Libochovice, jehož počátky sahají až do 14. století, nebo Chrám v Panenském Týnci, který je známý jako silné energetické místo s léčivými účinky. Pokud jste fanošky seriálu Most, zajeďte si do hospůdky Severka na dobré točené pivo. Děti naopak jistě ocení venkovní Funpark nebo vnitřní Jungle Arena. Za památkami naopak vyražte do nedalekých Litoměřic.

Pokud vás zajímají další krásná místa v okolí nebo cyklistické okruhy, zeptejte se přímo na recepci.